Leyla Diana Gücük – Radyo CazkolikDinleyeceğiniz program özel bir arşiv olma özelliğine sahip. Rüçhan ÇamayMelike Demirağ ve Dilek Yaraş ile “Kayıp Diva” kitabına dair bir sohbet gerçekleştirdik. Kitabın nasıl ortaya çıktığını bizzat yazarından öğrendik ve Rüçhan Hanım ile caz üzerine sohbet ettik.

Melike Demirağ, kitabın çıkmasından dolayı çok mutlu ve annesi ile çok şeyler yapacaklarını anlattı. Radyo Cazkolik dinleyicileri Rüçhan hanım ile Melike Demirağ’ın programımız için yaptıkları kısa düetleri de dinleyebilecekler.

Birçok dinleyici, Rüçhan Çamay’ı pop sanatçısı bilirken aslında ilk gençlik yaşlarında caz söylemeye başlamış ve sahnelere çıkmış. Dilek Yaraş, bu ilginç yaşam öyküsünü herkes okusun ve neler yaşadıklarını bilsin istiyor. Müzik hayatı kadar spiritüel hayatına da dikkat çeken sanatçıyı yakından tanımak isteyenlere hem bu programı hem de kitabı tavsiye ediyoruz.

***

#LeylaDianaGücük ‘ün güzel sunumunun ve sorularının eşliğinde, Dilek Yaraş’tan #KayıpDiva kitabının oluşma sürecini, #RüçhanÇamay ile #MelikeDemirağ ‘ın güzel seslerinden nostaljik şarkıları ve birbirinden ilginç anıları yukarıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

Yazının orijinal başlığı: Rüçhan Çamay, Melike Demirağ ve Dilek Yaraş ile “Kayıp Diva” kitabının izinde

Önceki İçerikRuhumun Sanatçı Gözü – Seyhan Akıncı
Sonraki İçerikFilmlere Taş Çıkartan Bir ‘Kayıp Diva’ Hikâyesi – Nazlı Berivan Ak
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Gazeteciliğe 1987 yılında Karacan yayınlarında stajyer muhabir olarak başladı. İlk haber ve söyleşileri, Kadın, Sanat Olayı, Kapital gibi dergilerde yayımlandı. Hiçbir zaman kopamadığı çocukluk hayali olan gazeteciliğe, 90’lı yıllarda ikamet ettiği İsveç’te Türkçe ve İsveççe haber-söyleşi ve köşe yazılarıyla devam etti. 1998 yılında, bir yandan İsveç'teki Türkçe konuşan göçmenlere yönelik haber-söyleşi dergisi Prizma'yı çıkarırken bir yandan da Dördüncü Kuvvet Medya sitesinde İsveç ve Türkiye gündemi ile ilgili yazılar yazmaya başladı. Prizma dergisi, 2000 yılında, Mısır, İran ve Suriyeli gazetecilerle yaptığı işbirliği sonucu Türkçe-Arapça ve Farsça olmak üzere üç dilde çıkmaya başladı. İlk kitabı, Dorothe Simon ile birlikte yazdığı “Lagom Svenskt” 2000 yılında İsveç’te; ikinci kitabı “Kır Zincirlerini Mavi Marmara” ise 2011 yılında Türkiye’de yayımlandı. Şu sıralar, elindeki yarım kitap projelerini bitirme ve eski çalışmalarını dijital ortama taşıma telaşında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz